Translate

poniedziałek, 9 lipca 2012

Kanzashi

Kanzashi czyli ozdoby do włosów.

W trakcie przygotowań ślubnych ważnym elementem i bardzo nerwowym jest etap wyboru i kompletowania ubioru Panny Młodej (Pan Młody jakoś do tego z reguły podchodzi bardziej pragmatycznie ;) ).
Osobiście uważam że strój PM jest to raczej przyjemność dość kosztowna i jednorazowa dlatego popieram rozwiązania dyktowane niejako obecnymi czasami i sytuacją gospodarczą.
 Jestem za jakże teraz popularnym wypożyczaniem lub odsprzedaniem po fakcie tegoż stroju.
Nie będę się rozpisywać na temat mojej sukni (musicie poczekać na "foto z imprezy"), ale muszę zaprezentować Wam pewien szczegół ;)
Coś co chcę zachować na pamiątkę i mam nadzieję że będzie mi służyć jeszcze przy niejednej okazji. 
Łamiąc obecne trendy żywych kwiatów we włosach zdecydowałam się na kwiaty z jedwabiu ale jak to ja, nie mógł to być banalny stroik ze sklepu.
Zatem prezentuję moją szpilkę do koka:
(Zdjęcie zrobione ręką autorki - p.Kingi, w celach konsultacyjnych z klientką, więc wybaczcie jakość, jak tylko będę mieć lepsze zdjęcia postaram się dorzucić do posta)


Pani Kinga jest osobą niezwykłą, nie dość że promuje i przybliża Polakom kulturę japońską to jeszcze sama trudni się tą niezwykłą sztuką tworzenia kwiatów z maleńkich kawałeczków jedwabiu. 
Polecam gorąco jej stronę internetową, gdzie znajdziecie dużo fajnych ciekawostek na temat tych ozdób i nie tylko: WISTERIA GARDENS

Polecam przede wszystkim zajrzeć do galerii oraz do podstrony "poradniki" gdzie znajdziecie niezwykle interesujący filmik o tym rękodziele.

Polecam również zajrzeć na Facebooka: Wisteria Gardens Facebook
Pani Kinga tworzy piękne rzeczy głównie na zamówienie ale ma również kilka swoich wyrobów gotowych do sprzedaży więc polecam zajrzeć do galerii:  For Sale

Zamówiłam również klipsy do butów ślubnych o wzorze identycznego kwiatuszka jak ze szpilki do koka, już się na nie nie mogę doczekać  ;) 
Gotowa szpilka oraz klipsy do butów ;)


1 komentarz: