Translate

środa, 24 października 2012

co nieco...

Na chwilę obecną oczek salomona jest dopiero tyle co widać na fotce - więc tak jak pisałam wcześniej nie ma się jeszcze czym chwalić ;)
Wzór bardzo łatwy wbrew pozorom i bardzo przyjemnie się go dzierga (dzieje...? dziać, dziergać, dziergolić... ???) nie trzeba nawet się przejmować jeśli oczka robi się nierówne bo i tak tego nie widać :).
Chusta powstaje z niezbyt grubej włóczki więc w efekcie będzie raczej do ozdoby niż do praktycznego zastosowania w celu grzewczym lub ochronnym przed zimnem.... w sumie ta chusta to takie nic, niebieska mgiełka ;) same w niej dziury będą :D. W zamyśle miał to być szaliczek z końcami w trójkąt ale tak jakoś ze względu na ogólną dziurawość wzoru i chudość włóczki szaliczek rozrasta się to wymiarów trójkątnej chusty.

W ostatnią sobotę pogoda nam dopisała, mimo że było dość chłodno (jak dla mnie zimno, jak dla innych w sam raz, kwestia indywidualna) wybraliśmy się na krótką wycieczkę.
Krótka "jesień islandzka" charakteryzuje się raczej brązami i złocieniami, ciężko doszukać się polskich czerwieni i pomarańczy. Jesienna kolorystyka szybko ustąpi miejsca szaro-burej a następnie białej barwie zimy. Osobiście twierdzę że tu są tylko dwie pory roku: jasna i ciemna, ewentualnie zima i trochę cieplejsza zima ;)
Przydrożna rzeczka:

 Droga w okół najbliższego nam fiordu:
poniedziałek, 22 października 2012

.....zaraz wracam ;)

Witajcie po dość długiej przerwie.
Sporo się wydarzyło w moim prywatnym życiu w tym czasie więc blogowanie niestety musiało zejść na dalszy plan. Z robótkowych rzeczy nie powstało prawie nic, stos projektów do zrobienia i spróbowania wciąż rośnie tylko z rozdysponowaniem czasu wciąż u mnie kiepsko...

Ale powoli metodą prób i błędów staram się porządkować sprawy jedna po drugiej, niestety nie wszystko da się załatwić w ciągu jednego dnia  ;)

Ze spraw najważniejszych ;) - wyszłam za mąż i dobrze mi z tym ;)
Wybaczcie że nie upubliczniam naszych zdjęć prywatnych.


Na osłodę (bardzo kiepskie jakościowo ale zawsze ;)) pierwsze zorze tej zimy na IS ;)Na szydełku aktualnie chusta robiona oczkami salomona czy jak tam się one zowią ;) dopiero początek dlatego nie pokazuję ale muszę zdążyć do 9 listopada więc pewnie w najbliższym tygodniu pokażę postęp prac.