Translate

poniedziałek, 2 czerwca 2014

jeszcze o wełnie islandzkiej

  Od dołu do góry czyli jak zrobić sweter islandzki :)

Dla wszystkich którzy chcieliby wykonać sobie własny sweter z islandzkim wzorem radzę zajrzeć na stronę:
                   http://miniiceland.com/twoj-lopapeysa/
 Znajdziecie tam kilka rodzajów swetrów, jak klikniecie w linki pod zdjęciami to otworzą się dokładne instrukcje w języku polskim w pdf.                                                  A tak sobie rośnie nowa wełenka :)


Na zachętę dwa wzory islandzkie: 
Jak prać wyroby z wełny islandzkiej:


Uwaga! 
Wystarczy po prostu wietrzyć wyrób z islandzkiej wełny aby zachował świeżość, jeśli wyrób nie jest zaplamiony :) Mój osobisty sweter nie prałam jeszcze ani razu od dnia zakupu (prawie 3 lata temu), wszelkie zapachy te ładniejsze i brzydsze schodzą w drodze wietrzenia :)
Jeśli jednak zdarzy się Wam taki sweter silnie zaplamić można go delikatnie wyprać. 

W skrócie:
     Pranie ręczne w max 30 ° C
     używać detergentu specjalnie przeznaczonego do wełny
     moczyć przez około 10 minut
     płukać w zimnej wodzie
     nie trzeć lub skręcać
     delikatnie wycisnąć nadmiar wody
     suszyć na płasko


 Zalecam delikatnie ugniatać w misce z letnią wodą. W sytuacji najwyższej konieczności, można dodać odrobinę detergentu, ale niech to będzie łagodna substancja. Nie wirować i nie wykręcać! Jedynie delikatnie odcisnąć. Równo rozłożyć na płaskiej powierzchni (np na ręczniku) w dobrze osuszonym i przewiewnym pomieszczeniu, nadając odpowiedni kształt. Po paru dniach leżakowania Twój lopapeysa będzie jak nowo narodzony!

niedziela, 1 czerwca 2014

pożegnania i powroty

Tak to już jest że plany często biorą w łeb.
W zeszłym roku obiecałam (przede wszystkim sobie) że do prowadzenia bloga będę się bardziej przykładać... obietnice sobie a życie sobie, wyszło jak wyszło. Przez cały ten czas dużo się działo niestety nie do końca robótkowo.... choć pozytywnie. Tylko czasu ciągle brak.
Zastanawiałam się nad całkowitym skasowaniem wszystkiego ale w sumie to mi trochę szkoda ;) no cóż każdy z nas chyba lubi chomikować :) więc jeszcze na trochę zostanę.
Tym razem jednak nic nie obiecuję ani Wam ani sobie, zobaczymy jak wyjdzie.
Jednego jestem pewna, że wpisy nie będą się pojawiać ani często ani regularnie ale myślę że mi to wybaczycie znając powód ;)
Pozdrawiamy z IS ;)