Translate

sobota, 19 listopada 2011

małe formy cz.2

Coś tam w między czasie staram się podłubać mimo pracy i zmęczenia - coby nie zapomnieć jak się trzyma szydełko ;).
Na IS może nie mamy mrozów ale już odczuwamy zimę po długiej "nocy" - dziś o 9 rano było jeszcze dość ciemno, taka ponura szarówka.
Lubię ciepełko więc zimą w PL wyglądam prawie jak Eskimos opatulona po sam nos - czasem tylko oczęta wystają spod okrycia ;) a jak jest zimno to i biżuteria zimna i jak dotyka skóry to od razu mi gęsia skórka wychodzi... w tym roku więc zrobiłam sobie bransoletkę w zimowym, ciepłym ubranku ;).
Wełna resztkowa, mały recykling butelki plastikowej, kilka prób i błędów i jest prototyp!
Nie jest doskonała - bo wzór wymyślany w trakcie, no i kilka błędów też się wkradło ale następna będzie lepsza ;)

 Bransoletka ładnie trzyma kształt dzięki pierścieniowi z butelki ;) od wewnętrznej strony też jest włóczka więc wygląd jest w miarę estetyczny i solidny a do tego wcale nie jest ciężka ale ładnie się układa na nadgarstku. Teraz tylko muszę przetestować jak się będzie zachowywać na rękawach sweterków.
A co do trzymania szydełka ;) - ja trzymam szydełko jak drut do robótek bo tak mi wygodniej i bardziej panuję nad robótką. Nikt też już mi nie wmówi że mój sposób trzymania jest nieprawidłowy! jak uważa wiele dziergających osób. Nikt mnie nie przekona ponieważ w pewnej fantastycznej książce o szydełkowaniu, którą odkryłam tutaj na IS w bibliotece, opisano oba sposoby trzymania szydełka  (od góry i od dołu) jako jak najbardziej prawidłowe! A wybór sposobu trzymania jest sprawą czysto indywidualną tak jak praworęczność i leworęczność - po prostu używasz tego sposobu który jest dla ciebie bardziej odpowiedni ;)

6 komentarzy:

 1. A co to za róznica jak sie trzyma szydełko ,najważniejsze jaki jest efekt :) Ja moze i trzymam " prawidłowo " a i tak nic z tego nie wychodzi ha ,ha :)
  Bransoletka jest bardzo pomysłowa i sliczna !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł na biżu ! To jest niesamowite, że z niczego można zrobić coś naprawdę uroczego ! Czy to tylko domena Polek, czy wszystkie kobitki na świecie tak mają ?, często się zastanawiam.....
  Uściski ciepłe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bransoletka mnie zauroczyła :) Cóż za genialny pomysł, by bazą była część plastikowej butelki! SUPER!!!
  Ja szydełko też trzymam od góry - przy takim trzymaniu jednak nie wszystkie szydełka dobrze leżą w dłoni ;)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Łaaał! Kocham recykling i też taki sobie prezent zrobię!!!!! Buziak!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna!
  A co do szydełka, to również trzymam jak drut ;-), niestety przez dość długi czas trwałam w przekonaniu, że źle trzymam. Pewnego dnia w bardzo starej książce zobaczyłam sposoby trzymania szydełka... jednak co intuicja
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda. Ja trzymam szydełko jak nóż do krojenia przy obiedzie :)

  OdpowiedzUsuń